Довідка
про результати самооцінювання освітнього середовища Комунальної установи «Підлубівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ємільчинської селищної ради Житомирської області»
Приміщення закладу - це двоповерхова будівля, побудована у 1967 році.
На території закладу є: пришкільний садок, спортивні майданчики для проведення уроків фізичної культури. Територія озеленена, старі дерева омолоджені обрізуванням. Працюємо над довготривалим проєктом «Моя квітуча Україна», до якого залучені усі учасники процесу: здобувачі освіти, педагоги та обслуговуючий персонал, батьківська громадськість. За кожним класним колективом закріплена територія квітника.
Територія закладу освіти огороджена та є недоступною для несанкціонованого заїзду транспортних засобів.
Недоступним для сторонніх осіб є і приміщення закладу освіти. Щоденно керівником та завгоспом закладу здійснюється її огляд. Територія та приміщення закладу відповідають гігієнічним вимогам.
У школі навчається 114 здобувачів освіти, що не перевищує проєктної потужності закладу (400 учнів). Працює 30 працівників. З них 19 – учителі. Усі навчальні приміщення використовуються в освітньому процесі.
У закладі є чотири навчальні кабінети початкової школи: один знаходиться на першому поверсі, а три з них - на другому поверсі. Кабінети частково відокремлені від середньої та старшої школи. Учні базової та старшої школи навчаються на І та ІІ поверхах.
Навчальні приміщення закладу освіти не розміщені в цокольних та підвальних поверхах.
Наявні спортивні майданчики для здобувачів освіти закладу. Майданчики для занять спортом облаштовані спортивним обладнанням , але деяке з них потребує заміни.
У закладі забезпечений комфортний повітряно-тепловий режим. У більшості класів виконуються вимоги до режиму освітлення.
Здійснюється вологе прибирання всіх приміщень. За результатами опитування переважна більшість здобувачів освіти (5-11 класів – 39 учнів) (62%) та батьків (опитано
1-11 кл. – 46 батьків) (68%) задоволені облаштуванням території закладу; практично всі учні (80%) та батьки (75%) оцінюють належну чистоту та облаштування навчальних кабінетів та спортивної зали. 65% опитаних учнів та 62% батьків задоволені температурним режимом у закладі освіти. На першому поверсі облаштовані внутрішні туалети окремо для хлопчиків і дівчаток (по 3 кабіни) та туалет для дітей з ООП. На ІІ поверсі для здобувачів освіти туалети не облаштовані. На території закладу освіти знаходиться надвірний туалет для здобувачів освіти та працівників закладу.
Питний режим дотримується відповідно до вимог здійснення протиепідемічних заходів (всі учні мають індивідуальні пляшки з водою).
Учителі закладу освіти мають своє робоче місце. У коридорі наявні зони для відпочинку учнів.
У закладі функціонують 1 навчальний кабінет з інформатики (комп’ютери підключені до мережі Інтернет), 4 початкові класи , спортивна зала, майстерня (технічних видів праці) .
Водночас потребує ремонту приміщення та оновлення обладнання майстерні. Спортивна зала закладу освіти використовується для проведення занять з фізичної культури для учнів 1-11 класів .
Навчальні кабінети обладнані засобами навчання в початкових класах, наявне мультимедійне забезпечення: 10 комп’ютерів, 2 принтери, 2 проектори, 4 ноутбуки, 1 телевізор ,1 планшет, 3 інтерактивні комплекси, 4 компекти комп’ютерного обладнання для початкових класів. Для покращення стану забезпечення навчальних кабінетів необхідне поповнення відповідним обладнанням та дидактичними матеріалами.
Практично всі (98 %) педагогічні працівники під час анкетування зазначають, що регулярно проводять інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності на початку навчальних занять. У кабінетах хімії, фізики, інформатики, біології, майстерні оприлюднені правила поведінки під час навчальних занять. Переважна більшість учнів закладу освіти (90%) обізнані з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. Є журнали реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, надання домедичної допомоги, журнали реєстрації нещасних випадків з учнями та працівниками. Проводяться навчання з домедичної допомоги. У закладі освіти розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу, усі педагогічні працівники дотримуються його у разі настання нещасного випадку, що підтверджують результати опитування. Питання охорони праці розглядаються на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові.
Організація харчування у закладі освіти частково сприяє формуванню культури здорового харчування. Приміщення обідньої зали розраховане на 80 осіб, учні харчуються на двох перервах. Водночас приміщення їдальні потребує ремонту, технологічне обладнання застаріле (витяжка), меблі потребують часткового оновлення. У їдальні є перспективне меню,
затверджене відповідними службами та щоденне меню, яке доступне учням (розміщене на інформаційному стенді). Більшість здобувачів освіти (58%) задоволені якістю приготування страв у їдальні. Більшість батьків (53%) задоволені якістю харчування у закладі.
У закладі використовується неліцензійне антивірусне програмне забезпечення. Більшість (85% здобувачів освіти ) учасників освітнього процесу обізнані щодо безпечного користування Інтернетом. 3 батьками та здобувачами освіти проводяться інформаційні заходи щодо
запобігання кібербулінгу, безпечного користування мережею Інтернет. Доступ до сайтів з небажаним змістом на більшості комп’ютерів обмежено.
У закладі організовується робота з адаптації та інтеграції учнів до освітнього процесу, педагогічних працівників до професійної діяльності.
Розроблено, затверджено та оприлюднено на сайті «Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу», «Порядок реагування на доведені випадки булінгу в Підлубівському
ЗЗСО І-ІІІ ступенів та відповідальність осіб, причетних до булінгу», «План заходів з протидії
булінгу». У закладі освіти реалізовуються заходи із запобігання проявам дискримінації.
Переважна більшість (97%) опитаних учнів почуваються у безпеці, перебуваючи у закладі, 97% стверджують, що їм комфортно у закладі освіти; задоволені освітнім середовищем та умовами праці в закладі освіти всі педагогічні працівники.
Класними керівниками проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота. Керівництво та педагогічні працівники проходять навчання у формі тренінгів, практичних семінарів з протидії булінгу, до проведення яких залучаються представники ювенальної превенції.
Всі учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги. Педагогічні працівники та керівництво закладу освіти організовують заходи із запобігання порушення правил поведінки (організовано чергування педагогічних працівників). Правила поведінки для учнів доступні учням (розміщені на веб-сайті закладу освіти, на інформаційних стендах у
класах та коридорах).
Практично всі опитані батьки (98%) зазначають, що ознайомлені з правилами поведінки для учнів. Переважна більшість здобувачів освіти (95%), що взяли участь в анкетуванні, ознайомлені та дотримуються правил поведінки.
Систематично здійснюється аналіз причин відсутності учнів на уроках, результати узагальнюються та вживаються відповідні заходи.
Коридори, рекреації, запасні виходи не захаращені. Наразі у закладі освіти не навчаються діти, які пересуваються на візку. Пандус відсутній (проблема вирішується). Забезпечено безбар’єрний доступ до приміщень класних кімнат, пороги відсутні.
Дітей з особливими освітніми потребами в закладі нема.
Під час викладання окремих предметів формуються навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки здобувачів освіти. Наявне у закладі освіти обладнання та засоби навчання використовуються у навчально-пізнавальній діяльності для формування ключових
компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.
Освітнє середовище мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями. Простір закладу освіти містить елементи та осередки, що зацікавлюють здобувачів освіти до пізнавальної діяльності. У класах НУШ створені по 8 осередків.
Бібліотеки в закладі немає. Здобувачі освіти відвідують сільську бібліотеку і беруть участь у запланованих заходах і є активними учасниками.